کارآفرینان جوان و مدیریت استارت آپ ها ( مهندس امین رشیدی )

کارآفرینان جوان و مدیریت استارت آپ ها ( مهندس امین رشیدی )
آبان 19, 1401
244 بازدید

کارآفرینان جوان در هر کسب و کاری ، خصوصا مدیریت استارت آپ ها وظایفی بسیار مهمی در به ثمر رسیدن اهداف آن دارند.همانگونه که می دانیم در ساختار و زیربنای هر سازمانی ، نقش های افراد بر اساس نیاز کسب و کار انتخاب می شوند و در این راستا هر فرد از افراد مجموعه وظایفی […]

کارآفرینان جوان در هر کسب و کاری ، خصوصا مدیریت استارت آپ ها وظایفی بسیار مهمی در به ثمر رسیدن اهداف آن دارند.همانگونه که می دانیم در ساختار و زیربنای هر سازمانی ، نقش های افراد بر اساس نیاز کسب و کار انتخاب می شوند و در این راستا هر فرد از افراد مجموعه وظایفی را بر عهده دارند.گرچه موفقیت بسیاری از استارت آپ ها مدیون مدیران شایسته است، چون وظیفه یک مدیر موفق ، نظارت صحیح دراجرای وظایف پرسنل است.

اگر شما هم به تازگی وارد یک فعالیت استارتاپی شده اید و به فعالیت های کارآفرینانه علاقه مندید ، در گام اول به حوزه ی مدیریت توجه ویژه ای داشته باشید. استارتاپ های بسیاری در تمام دنیا در حال متولد شدن هستند. دیری نمی پاید که عده ی زیادی از آن ها در همان سال های نخستین فعالیت شان متوقف می شوند و معدودی از آن ها آنقدر رشد می کنند و تبدیل به غول های تجاری می شوند که نامشان برای همیشه در ذهن ها باقی می ماند.

ممکن است با خود بگویید ، این ایده و فکر از آن من است و چون استارتاپ شما سوار بر ایده ی شما در حال رشد است پس شما مدیر آن هستید و بهتر از هر کسی می توانید زمینه های موفقیت آن را ایجاد نمایید. در حالیکه این تفکر بسیار اشتباه است و شاید دلیل اکثر شکست های استارتاپی دقیقا همین طرز تفکر است. مدیریت استارتاپ راه و روش خود را دارد و تا به تمام فنون و ظرافت های آن آشنا نباشید ، موفق نخواهید شد.

کارآفرینان جوان باید از مهارت های یک مدیر شایسته بهره مند شوند. بله درست است ، در گام اول تیم سازی کنید. موفقیت در فعالیتی چون یک استارتاپ نوپا بدون حضوریک تیم حرفه ای، دلسوز و کاربلد تقریبا غیرممکن است. انتخاب درست افراد و تجهیزات کاربردی و نظارت به بهبود عملکرد، تا حد زیادی در مدیریت بهتر یک استارتاپ به شما کمک کند. در تصمیمات تان لجوج نباشید و بر هیچ تصمیمی پافشاری نکنید. سعی کنید ، برای ساده ترین تصمیمات نظرات تیم کاریتان را هم بشنوید. شما به عنوان یک مدیر استارتاپ باید مشکلات کسب و کارتان را بشناسید. شناخت موانع ، اولین و مهم ترین قدم برای رفع آن هاست. گول مدیریت کسب و کارهای بزرگ را هرگز نخورید. گاهی یک مشکل کوچک تبدیل به یک بحران برای کسب و کارتان می شود.

یکی از یزرگ ترین شانس های پیشروی استارتاپ ها ، پیدا کردن یک سرمایه گذار است. اگر شما هم موفق به جذب یک سرمایه گذار شده اید، اگرچه بیش از نیمی از راه را رفته اید، اما دامنه ی کاریتان را رفته رفته گسترش دهید. به شدت از ولخرجی ها بپرهیزید و یادتان باشد کسب و کاری که ورودی های مالی آن بیش از سوددهی آن باشد به زودی محکوم به شکست خواهد بود.

یادتان باشد، هیجان راه اندازی یک استارتاپ نباید چشمان شما را بر روی خطرات و مشکلات پیش رو ببندد. سعی کنید در تمام حوزه ها یک مدیریت درست داشته باشید از مدیریت درست هزینه ها گرفته تا مدیریت زمان ، مدیریت منابع و حتی مدیریت منابع انسانی. یادتان باشد ، هیچ استارتاپ شکست خورده ای چنین پایان تلخی را برای خود متصور نمی شد. سعی کنید تجربه کسب کنید و از کسب و کارهای موفق ایده بگیرید و به همراه استفاده از تجربه دیگران موفقیت استارتاپ تان را نظاره گر باشید.

مهندس امین رشیدی

منبع : نقش نیوز