تقی پور چهره برتر کار آفرینی در5 سال متوالی (آرش)

تقی پور چهره برتر کار آفرینی در5 سال متوالی (آرش)
بهمن 19, 1399
2769 بازدید

این فعال جوان بخش خصوصی و چهره برتر همایش کار آفرینان کشور طی 5 سال متوالی به عنوان چهره برتر کار آفرینی در کشور انتخاب شده است، وی با اشاره به فعالیت بیش از 13 ساله در حوزه ساخت و ساز محدوده منطقه آزاد انزلی و ساخت حدود 1 هزار ملک ،مهم ترین پروژه در […]

این فعال جوان بخش خصوصی و چهره برتر همایش کار آفرینان کشور طی 5 سال متوالی به عنوان چهره برتر کار آفرینی در کشور انتخاب شده است،

وی با اشاره به فعالیت بیش از 13 ساله در حوزه ساخت و ساز محدوده منطقه آزاد انزلی و ساخت حدود 1 هزار ملک ،مهم ترین پروژه در حال ساخت شرکت ساختمانی انبوه سازان ” آرش ” منطقه آزاد انزلی را پروژه تجاری ، فرهنگی و تفریحی “آرش مال ” با اشتعال زایی تقریبی 2 هزار نفر در جوار درب ورودی شماره 2 فاز تجارت و گردشگری ،ذکر کرد.

این فعال جوان بخش خصوصی و چهره برتر همایش کار آفرینان کشور ،خاطر نشان کرد : شرکت انبوه سازان آرش به مدیریت و سرمایه گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۳ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

تقی پور دهکاء،که طی 5 سال متوالی به عنوان چهره برتر کار آفرینی در کشور انتخاب شده است،بروز برخی حوادث و مشکلات در حوزه ساخت و ساز و عدم برخی از حمایت ها و وعده ها پرداخت .

وی از جمله این موارد را گرانی بنزین و بروز برخی اغتشاش ها،ریزش سنگین برف ،گرانی مصالح ساختمانی و شیوع کرونا ویروس و تاثیر بسیار زیاد بر حوزه اقتصاد و اشتغال زایی بیان کرد.

این جوان نیکوکار،تصریح کرد : در سالی که به عنوان “سال جهش تولید” نام گرفته کمتر مسوولینی هستند که در بالاترین سطح مدیریتی دغدغه حمایت از سرمایه گذار را دارند.

به گفته “تقی پور دهکاء” سرمایه گذارانی که در تمام این نا به سامانی های اقتصادی و فراز و نشیب های بی شماری که زیر سایه تحریم های سخت هر روز ضربه ای وارد می کند جسم و روح و سرمایه و منابع انسانی متخصص خود را در معرض ریسک قرار داده اند.

وی با تشکر از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی برای همراهی با طرح ها و برنامه ها، با اعلام اشتغال به کار 850 نفر در این مجموعه،از افزایش تعداد نیروها زمان شیوع کرونا ویروس خبر داد .

رئیس هیات مدیره شرکت ساختمانی انبوه سازان ” آرش منطقه آزاد انزلی”، متذکر شد : این مجموعه برای ساخت و ساز با حدود 400 مجموعه در ارتباط کاری بوده،بنابراین به صورت غیر مستقیم برای اشتغال زایی میلیون ها نفر تاثیر گذار است.

“تقی پور دهکاء”،ابراز کرد: کار آفرینان از موهبت های بسیار بزرگی برخور دارند که باید به خاطر آنها از اطرافیان و خداوند سپاس گزار باشند و ما هم سپاس گزاریم و سجده شکر می گذاریم.

وی با اعلام تشکیل اتاق فکر بزرگ توریستی در شرکت “ساختمانی انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی” در پایان به مخاطبین و طرف داران خودش وعده داد روز به روز پرچم گیلان و گیلانی را بالاتر ببرد و پروژه های خوبی را بسازد تا ماندگار بماند.

آرش تقی پور دهکاء” از شهروندان ایرانی و مدیر عامل شرکت ساختمانی ” انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی”، متولد 1363 در استان تهران،دارای ریشه گیلانی بوده ،به طوری مادرش برای ” روستای لشکام” و پدرش” دهکاء ” شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان است.

وی در اواسط دهه 1380 شمسی پا به عرصه اقتصادی گذاشت و باکاروتلاش موفقییت بالایی دست یافت ولی راه خودش با طبقات مختلف مردم من جمله مستضعفان جدا نکرد و بیشتر از گذشته عمیق تر کرد..

این فعال اقتصادی 36 ساله در طی سالیان گذشته علی رغم داشتن فعالیت در حوزه ساخت و ساز منطقه آزاد انزلی،با توجه به معافیت از مالیات می توانست مثل برخی فعالین تجاری 100 درصد درآمد حاصله را در جیب بگذارد و خوش گذرانی بکند و نسبت به دیگر هم نوعان بی تفاوت باشد.

“آرش” اما علاوه بر تلاش در حوزه کارافرینی ، راه دیگری هم پیش گرفت و آن هم توجه به آموزه های دینی بود ،توجه به احسان و نیکوکاری به افراد ، جامعه مورد هدف قرار گرفت.

انفاق گرچه به ظاهر دادن قسمتی از مال است و چنین به نظر می رسد که مال انسان کم می شود اما با توجه به وعده چندین برابری از سوی خداوند چنین نخواهد بود و تجربه هم ثابت کرده است که افراد خیّر و نیکو کار روز به روز اموال شان زیاد می شود و از همه مهمتر نشاط خاصی در زندگی دارند

اعزام مستمر یک دهه ای تعدادی از شهروندان گیلانی با اویت افراد مستضعف و سفر اولی ها به مشهد مقدس با فراهم کردن وسیله ایاب و ذهاب و اقامت رایگان،برگزاری جشنواره های متعدد فرهنگی،پرداخت وجوه مکرر به برخی از افراد و توزیع بسته های معیشتی در فصول 4 گانه سال از جمله اقدامات اجتماعی و مذهبی او به شمار می آید.