مهندس سید مهدی یاسینی از کارآفرینان برتر کشور؛ شکست پله اول موفقیت است

مهندس سید مهدی یاسینی از کارآفرینان برتر کشور؛ شکست پله اول موفقیت است
آذر 13, 1401
2182 بازدید

گروه توسعه صنعت یاسین در سال 1385 فعالیت خود را با هدف کمک به مدیریت در حوزه بازیافت خودروهای فرسوده آغاز نمود و توانست 20 درصد از سهم این حوزه در کشور را از آن خود نماید. بنابر اعلام پرهان تک، این هلدینگ در راستای گسترش و توسعه فعالیت های خود، با تاسیس گروه شرکتهای […]

گروه توسعه صنعت یاسین در سال 1385 فعالیت خود را با هدف کمک به مدیریت در حوزه بازیافت خودروهای فرسوده آغاز نمود و توانست 20 درصد از سهم این حوزه در کشور را از آن خود نماید.

بنابر اعلام پرهان تک، این هلدینگ در راستای گسترش و توسعه فعالیت های خود، با تاسیس گروه شرکتهای صنعتی و بازرگانی یاسین در سال ۱۳۹۶ و با هدف ارائه خدمات پیشرفته، مطلوب و همچنین سرمایه گذاری در حوزه های واردات، نوسازی، ساختمانی، بازرگانی خارجی و فناوری اطلاعات فعالیت خود را گسترش بخشید و اکنون توانسته است با به کارگیری نیروهای شایسته و امکانات موجود و برنامه ریزی های کوتاه مدت و درازمدت به یکی از بزرگترین هلدینگ های مطرح کشور تبدیل گردد.

گروه شرکتهای صنعتی و بازرگانی یاسین در حوزه های واردات و فناوری اطلاعات، در سال 1396 اقدام به تاسیس شرکت پرهان تک نمود که این مجموعه بعنوان یکی از ده شرکت برتر وارد کننده موبایل در ایران، با واردات قانونی و عرضه ی همزمان محصولات گوشی های همراه مختلف، نقش غیرقابل انکار و به سزایی را در رشد بازار گوشی همراه در کشور ایفا نموده است.

سید مهدی یاسینی از اعضای هیئت مدیره این هلدینگ و همچنین یکی از کارآفرینان برتر و برجسته در این حوزه می باشد، که نقش پر رنگی در ایجاد شغل برای هزاران نفر در کشور را ایفا نموده است، وی متولد 29 شهریور ماه 1363 در شهر گلپایگان و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته بازرگانی می باشدو در سال 1385 به اتفاق برادرانش تصمیم به را اندازی شرکت توسعه صنعت یاسین نمود.

با آغاز به کار پروژه اسقاط خودروهای فرسوده کشور، در سال 1384 وارد این حوزه شد و سپس با توجه به رویکرد کمک به مدیریت این حوزه در کشور و همچنین اهمیت مقوله محیط زیست و در ادامه روند توسعه مجموعه، با تاسیس شرکت توسعه صنعت یاسین در سال 1385 ، به مجموعه نوسازی ناوگان ملحق شد.

موفقیتش را مدیون لطف خداوند متعال، پشتکار و اتحاد بین خود و برادرانش می داند.

با توجه به اینکه ایجاد اشتغال، در روند ایجاد ثبات اقتصادی موثر می باشد. توانسته است به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای بالغ بر  2000 نفر ایجاد شغل ایجاد کند.

عموما فعالیت های اقتصادی همواره داری فراز و فرودهای بسیاری هست و او نیز از این امر مستثنی نبوده . اما شکست را نرسیدن به اهدافی که انسان برای خودش ترسیم نموده است نمی داند و ایمان دارد شکست پله اول موفقیت است.

وجه تمایز در این حرفه در چه مواردی ؟

مهم ترین بخش تمایز در سه قالب چابک سازی سازمان، استفاده بهینه از تکنولوژی روز و همچنین بهره گیری از پتانسیل نیروهای جوان و خلاق بوده است.

در صنایع مختلف اعم از ساختمانی، خودرو و همچنین امور بازرگانی فعالیت و سابقه کارآفرینی داشته.

مهدی یاسینی برترین کارآفرین در حوزه واردات

با توجه به پتانسیل موجود در مجموعه، از همان ابتدا تصمیم به خلق برندی قدرتمند گرفت ، که با ارائه خدمات متفاوت بتواند حس اعتماد را در مردم جامعه فراهم آورد.

قطعاً فرآیند مالی و سرمایه در مسیر هر کاری بسیار حائز اهمیت است. در ابتدا با سرمایه خیلی کم شروع به کار کرده و با استعانت و لطف خدا، پشتکار و استفاده از تجربیات همکاران موفق، توانسته است این موضوع پر چالش را به بهترین نحو مدیریت نماید.

تجربیات در کسب کار ؟

برای انجام موفقیت آمیز هر فعالیتی، ابتدا باید به انجام آن کار ایمان داشت سپس تبیین هدف نمود، پس از آن برنامه ریزی دقیق انجام داد و در نهایت با حرفه ایی گری آن کار را به انجام رساند. حتماً با رعایت این موارد شانس موفقیت بالا خواهد بود.

مهمترین دغدغه ؟

بزرگترین دغدغه ایجاد ثبات در مسیر پیشرفت مجموعه با توجه به نوسانات اقتصادی و تحریم هایی موجود در کشور می باشد، همواره با استعانت از خداوند متعال، پشتکار و برنامه ریزی، تلاش شده. بهترین نتیجه را برای مجموعه و همکاران محترمی که به هر شکل در این شرکت امرار معاش می نمایند فراهم نماییم.

مشکلات موجود در بازارکار و اقتصاد

شاید اصلی ترین مشکل و دغدغه پیش روی ما از نگاه اقتصادی، تغییرات گسترده و عدم ثبات در تصمیمات کلان کشور و قانون گذار (رگولاتوری) می باشد که ما در آن تاثیر گذار نیستیم و باید به سرعت خودمان را با این شرایط وفق بدهیم. شاید اگر ثبات بیشتری وجود داشت می توانستیم تصمیمات بلند مدت تری بگیریم  و موضوعات را با آینده نگری و اطمینان بیشتری مدیریت کنیم

چشم انداز کسب و کار خود را در کوتاه مدت و درازمدت ؟

با چشم انداز موفقیت، پای در میدان گذاشتیم و امیدوارم در گذر زمان ضمن گسترش و توسعه فعالیتها و جذب نیروهای کارآمد، نقش تاثیرگذاری را در مسیر کارآفرینی و اشتغال زایی کشور ایفا نماییم تا از این طریق در روند زندگی افراد جامعه به واسطه ایجاد اشتغال تاثیرگذار باشیم.

سخن اخر

خدا را شاکرم که با لطف همیشگی خود، ما را در اجرای رسالتمان همراهی نمود و ما نیز با پشتکار و تلاش بی وقفه، در مسیر شکوفایی و توسعه مجموعه و پیشرفت همکاران عزیزمان سربلند بوده ایم و امیدوارم در این راهی که آغاز نموده ایم برای جامعه و کشورمان مفید و موثر باشیم.