فرحناز مرادی رییس هیات مدیره و مدیراجرایی گروه شرکت های شماران سیستم

فرحناز مرادی رییس هیات مدیره و مدیراجرایی گروه شرکت های شماران سیستم
تیر 13, 1399
838 بازدید

فرحناز مرادی رییس هیات مدیره و مدیراجرایی گروه شرکت های شماران سیستم بخش صنعت IT تابلوی افتخارات برنده جایزه همایش تجارت الکترونیک به عنوان برترین ارایه‌دهنده نرم‌افزار بهای تمام شده برنده جایزه ستاره فناوری به عنوان برترین ارایه‌دهنده راهکار و خدمات نشان مشتری مداری نشان ملی کارآفرینی نشان مرغوبیت خدمات نشان مدیریت خلاق جایزه ستاره […]

فرحناز مرادی

رییس هیات مدیره و مدیراجرایی گروه شرکت های شماران سیستم

بخش صنعت IT

تابلوی افتخارات

برنده جایزه همایش تجارت الکترونیک به عنوان برترین ارایه‌دهنده نرم‌افزار بهای تمام شده

برنده جایزه ستاره فناوری به عنوان برترین ارایه‌دهنده راهکار و خدمات

نشان مشتری مداری

نشان ملی کارآفرینی

نشان مرغوبیت خدمات

نشان مدیریت خلاق

جایزه ستاره فناوری

نشان تجارت الکترونیک

فعالیت ها و سمت ها

عضو هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین

عضو انجمن حسابداران خبره ایران

عضو انجمن حسابداران رسمی ایران

حامی بنیاد کودک

حامی انجمن مدرسه سازی حامی

حامی انجمن خانه خورشید

حامی انجمن با هم و برای هم

 

بانوی سختکوش نرم افزار حسابداری

در 8شهریور سال 1342در یکی از محله های بیلقان جاده چالوس متولد شدم، پدرم کارمند وزارت نیرو و مادرم خانه دار بود. یکی از الگوهای مناسبم پدرم بود، چراکه فردی فوق العاده مثبت اندیش بود و این نگاه مثبت باعث می شد از چالش های زندگی استقبال کند. افرادی که خودشان را درگیر چالش می کنند افرادی موفق هستند.

من در یکی از محله های روستایی متولد شدم و امروز در جایی هستم که هیچ وقت فکر نمی کردم به این حجم از تجربیات برسم. در زندگی من چند نفر نقش اساسی داشتند و باعث ایجاد ایده و انگیزه برای کار بودند و به من یاد دادند که بزرگ فکر کنم. اول از همه همسرم که در همه زمینه ها شریک و همراه من بود. من در یک دوره ی ده ساله در سالهای 67 و 68 در صنعت روشنایی کار می کردم و مدیرعامل آن شرکت جناب مهندس شکوری در ایجاد انگیزه در من بسیار موثر بود. من در حین تمام وقت کار کردن و نگهداری از فرزند توانستم کارشناسی و کارشناسی ارشدم را با عنایات ایشان بگیرم. و یک دوست عزیزی که در به چالش کشیدن خودم بسیار از لحاظ روانی کمک کرد؛ البته خودم هم انگیزه تغییر را داشتم. همیشه در پی این بودم که تغییر ایجاد کنم و از معدود افرادی هستم که از تغییر استقبال می کنم.

ما 6 خواهر و برادر بودیم. دوران کودکی من در یک فضای خاص در کنار رودخانه کرج و در باغ پدر بزرگ بسیار خوب گذشت. دوران نوجوانی و جوانی من مقارن با انقلاب اسلامی و فضاهای مختص آن دوران شد. من کار تیمی را در دوران نوجوانی یاد گرفتم و ایجاد انگیزه و درست فکر کردن و دیدن تهدیدات و فرصت ها را در آن دوران تجربه کردم. پایان تحصیلات دبیرستان متقارن با بسته شدن دانشگاه ها و انقلاب فرهنگی بود. چون علاقه وافری به مسایل مالی داشتم در آموزشگاه هایی مانند سازمان مدیریت صنعتی شروع به تحصیل کردم. تا اینکه در سال 62 مجبور شدم بخشی از هزینه های خانواده را تامین کنم. لذا شروع به کار کردم. به واسطه آشنایی با همسر آینده ام در کارخانه ای در بخش مالی به عنوان حسابدار مشغول شدم. در سال 63 ازدواج کردم، به محض با باز شدن دانشگاه ها، در رشته حسابداری مدرک کارشناسی را گرفتم و بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی در دانشگاه مشغول تدریس شدم. حین تدریس دانشگاه از سال 1380در شرکت شماران سیستم به عنوان عضو موظف فعالیتم را شروع کردم که تا به امروز رشد و گسترش چشم گیری داشته و از یک شرکت به پنج شرکت تبدیل شده است. این شرکت یک هلدینگ مادر به نام شرکت آتیه شماران سیستم است که شرکت های دیگر زیر مجموعه آن قرار گرفته اند؛ راهبران شماران سیستم که در حوزه نصب و راه اندازی نرم افزارها فعالیت می کند، شماران تیک که در حوزه صادرات فعالیت می کند و موسسه خدمات مالی شماران. قدیمی ترین برند ثبت شده آی تی در ایران هستیم.

من معتقدم موفقیت در تفاوت است. همیشه اول وقت سرکارم حاضرم و خیلی به کار، مشتری و بازار نزدیکم. هد بازرگانی شرکت هستم. برای اینکه بدانم چه درآمدهایی داریم در حوزه های مالی و اداری وارد می شوم؛ اینکه بدانم درآمد ها از کجا می آیند و چگونه استفاده می شوند. چون معتقدم این نزدیکی ها باعث ماندگاری شرکت می شوند. از سال 63 در کنار تحصیل، تربیت فرزندان و کار با همسرم شروع به ایرانگردی کردیم. تمام نقاط ایران را در طی ده الی پانزده سال گشتیم. عاشق کوهنوردی هستم و تقریبا به تمامی قله های ایران و جهان صعود کردم از جمله؛ مون بلان سوئیس، آرارات ترکیه و کلیمانجارو. اولین زن ایرانی هستم که در بانجی جامپینگ شرکت کردم؛ در ارتفاع 152متر در آبشار ویکتوریا در زیمباوه. به پنج قاره دنیا و قریب به پنجاه کشور سفر کردم؛ اما فقط در طبیعت و جهانگردی نه تفریحات دیگر. همیشه نگاه متفاوت به چالش ها داشته و دارم. به مناسبت 34سالگی شرکت شماران سیستم به قله سبلان با ارتفاع 4811متر صعود کردیم.

باید زندگی را از یکنواختی در بیاوریم و کارهایی که دیگران نمی کنند را انجام دهیم. تشویق به ورزش برای همه همکارانمان دو دستاورد دارد؛ اول سلامت فرد و دیگری روحیه و نشاط در کار. ما برای کار کردن در این مملکت نیاز به روحیه داریم. گاهی حال همه ی ما بد است. قیمت دلار و ارز و مسکن و خودرو حال ما را بد می کند؛ چون کارهایی که می خواستیم انجام بدهیم و برنامه ریزی کرده بودیم را دیگر نمی توانیم انجام دهیم. پس باید روحیه خود را حفظ کنیم؛ چون حال بد استرس و سرطان و ام اس می آورد. باید همه این ها را دور کنیم . ما در این شرکت یک تیم پر انرژی، جوان و سخت کوش داریم. امروز ما باید با دیروز متفاوت باشد. همیشه همه چیز کار نیست. من و همسرم معتقدیم کار می کنیم که حال خوب داشته باشیم و عاشقانه کار می کنیم و حس خوب داریم و لذت می بریم. کار متفاوت دیگری که ما انجام می دهیم این است که اصلا اعتقادی به کپی برداری نداریم. همیشه برای تولید نرم افزارها ایده جدید داریم. تمامی نرم افزارهای ما از روی خلاقیت سازمان نوشته شده است. همیشه سازمان را به چالش می کشیم و به دنبال ایده هایی هستیم که جدید باشد. امکان ندارد مقاله ای از شماران به دست بیاورید که کپی باشد.

صنعت آی تی در سال های اخیر بسیار ریزش داشته ولی ما همچنان داریم کار می کنیم؛ چون نگاه ما متفاوت است و تمرین می کنیم که سازمان را به چالش بکشیم. ما امروزه از زبانی برای برنامه نویسی استفاده می کنیم که Gmail استفاده می کند و این اولین بار در ایران است.

با توجه به شرایط امروز جامعه، همه لازمه ها برای ایجاد شرکتی در خارج کشور را داریم؛ ولیکن نکردیم چون به فکر این سفره پهن شده هستیم که صد نفر به طور مستقیم و هزار نفر غیر مستقیم از آن نان می خورند. با توجه به قانون های دست و پا گیر و موانع آن همچنان می مانیم و پای آن هستیم. ما هنوز تعدیل نیرو نداشتیم اگر هم مجبور باشیم در زیر مجموعه هایمان تقسیم شان می کنیم؛ چون نیروهای ما یا از نظر فنی و یا در حوزه اجرایی بسیار قوی هستند.

تا به امروز از هیچ نهاد دولتی مساعدت و تسهیلاتی دریافت نکرده ایم، سخت کوشی و احساس مسئولیت شعار ماست. هرآنچه امروز داریم از سخت کوشی داریم. نه خانوادهایمان پولدار بودند و نه هیچ کمکی از نهادی گرفتیم تنها با سخت کوشی به این جایگاه رسیدیم.

اولویت ما همیشه زندگی اجتماعی کارمندان بوده؛ چرا که از نظر ما اگر کارمندی دغدغه مالی داشته باشد نمی تواند به درستی ذهنش را برای کار و انجام مسئولیتهای کاری بگذارد. ما سفره ای را که پهن کردیم را دوست داریم و برایمان ارزش دارد. ما تمام تعهدات را نسبت به همکاران خود انجام داده ایم. همه چیز پول نیست؛ خوشبختی به پول نیست. خوشبختی آن حسی است که کارمند سابق در آن طرف مرزها هنوز می گوید بهترین سالهای کارم در کنار شما بوده و برایم نوشته که گاهی فکر می کردم چقدر مدیر سخت گیری دارم ولی الان متوجه شدم آن سخت گیری باعث پیشرفت امروزم شده است.

من همیشه به همکاران خانم می گویم برای خودتان سقف نسازید و نگویید تا اینجا بس است و دیگر نمی خواهم. تا هرجا که می شود و می توانید پیش بروید. با توجه به شرایط موجود نمی توانیم دست از کارآفرینی بکشیم، ما هنوز می خواهیم این سفره برای همه باشد و با چنگ و دندان این سازمان را قدرتمند نگه می داریم و در پی کشف ایده های جدید برای پایداری سازمان هستیم.

 

برچسب‌ها:, , , , , , , ,