زهره صداقت کارآفرین برتر کشورمان

زهره صداقت کارآفرین برتر کشورمان
بهمن 27, 1400
5195 بازدید

بیوگرافی زهره صداقت کارآفرین برتر کشورمان، که در خراسان رضوی بارها و بارها به عنوان کارآفرین نمونه برگزیده شده است، می تواند انگیزه بخش سایر زنان باشد. باید بگویم بانوان کارآفرین برتر کشورمان علاوه بر اینکه مادران و همسرانی دلسوز و فداکارند و زندگی شان را با تمام توان به بهترین شکل اداره می کنند، […]

بیوگرافی زهره صداقت کارآفرین برتر کشورمان، که در خراسان رضوی بارها و بارها به عنوان کارآفرین نمونه برگزیده شده است، می تواند انگیزه بخش سایر زنان باشد.

باید بگویم بانوان کارآفرین برتر کشورمان علاوه بر اینکه مادران و همسرانی دلسوز و فداکارند و زندگی شان را با تمام توان به بهترین شکل اداره می کنند، توانسته اند با خدمتی بزرگ به مردم جامعه علل خصوص زنان جامعه ما، تعداد زیادی از بانوان بی سرپرست و بدسرپرست را با فراهم آوردن شرایطی عالی صاحب کار و شغل کند. اینکه اکنون در چه جایگاهی قرار داریم و در چه شرایطی به دنیا آمده ایم، آینده و سرنوشت ما را شکل نمی دهد. آنچه که ما را از بدترین شرایط به بهترین شرایط می برد، اهداف بلند مدت ما برای آینده و تلاشی است که در راه تحقق یافتن آن ها انجام می دهیم.

افراد پرتلاش نه تنها به آینده خود می اندیشند، بلکه آینده مردم جامعه شان نیز آن ها را نگران می کند و در تلاشند تا علاوه بر اینکه خود به موفقیت به برسند، برای تعداد زیادی از افراد یک جامعه ایجاد شغل کنند. این است که در سرزمینمان بانوان زیادی بازار کارآفرینی را داغ نگه داشته اند و تا حد زیادی درصد بیکاری جامعه را کاهش داده اند. با ما در سایت گرداب جذب همراه باشید تا با بیوگرافی این کارآفرین فعال بیشتر آشنا شوید.

 بیوگرافی زهره صداقت و دوران کودکی

بانوی برتر کارآفرین کشور، در سال 1341 در مشهد به دنیا آمد. او از کشور ژاپن دیپلم مدیریت تولید پوشاک را دریافت کرد و پس از بازگشت به ایران، دیپلم مدیریت کسب و کار را داخل کشور اخذ کرد. همسر زهره صداقت استاد دانشگاه است. دکترای طراحی صنعتی دارد و چندین آموزشگاه را نیز در سطح شهر مدیریت می کند.

زهره صداقت به خاطر علاقه ی زیادی که به خیاطی داشت، از سال های خیلی دور، نزدیک به ۳۳ سال پیش کار خود را با تاسیس یک کارگاه خیاطی برای تولید پوشاک شروع کرد. همین کارگاه از ۳۳ سال پیش تا کنون به طور مستمر مشغول به فعالیت می باشد و جمعیت کارکنانش را به ۲۵۰ نفر رسانده است. این کارگاه در شهر مشهد قرار دارد و پوشاک تولید شده را نه تنها در مشهد بلکه به سایر استان های کشور نیز عرضه می کند.

زهره صداقت در کارگاه خیاطی اش به تولید کالاهایی همچون فرم مدارس، تریکوجات، لباس های بیمارستانی و تولید پوشاک برای سازمان هایی از این دست، پرداخته است.

بخشی از صحبت های زهره صداقت

بر اساس گفته های زهره صداقت، این چنین آمده است که نیروی های کاری او که به صورت مستقیم و غیر مستقیم کار می کنند به مرز ۲۵۰ نفر رسیده است. بیشترین تعداد کارکنان خانم صداقت را خانم های بی سرپرست و بدسرپرست تشکیل می دهند. تعدادی از آن ها با گرفتن سفارش در خانه هایشان که به کارگاه خیاطی تبدیل کرده اند، به تولید پوشاک پرداخته اند.

او می گوید یک کارگاه مرکزی دارد که در آن فقط کار برش و بسته بندی انجام می شود. این کارگاه در منطقه ای بسیار پایین از شهر مشهد قرار دارد. در این منطقه مستضعفان بسیاری زندگی می کنند. شاید کسی با شنیدن این حرف فکر کند، انتخاب این منطقه برای کارگاه مرکزی به این  خاطر بوده است که هزینه های کمتری را متحمل شوند، اما به گفته ی خانم صداقت انتخاب این منطقه به دلیل وجود خانواده هایی در آن جا است که مشکلات مالی دارند و با کار کردن در این کارگاه می توانند خرج و مخارج زندگی شان را تامین کنند. بیوگرافی Zohreh Sedatedaght را با کارگاه خیاطی این بانوی فعال کارآفرین دنبال نمایید.

بیوگرافی زهره صداقت و پرسنل او

زنان و دختران بسیاری با رنج سنی ۱۸ تا ۶۰ سال و یا حتی بالای ۶۰ سال در این کارگاه ها کار می کنند. و بالاترین حقوق و دستمزد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است. افرادی در این کارگاه  بوده اند که با سه الی چهار ساعت کار توانسته اند ۴۰۰ هزار تومان در روز درآمد داشته باشند. حقوق و دستمزد هر کدام از کارکنان نیز در هر زمان که نیاز داشته باشند به درخواست خودشان به آن ها پرداخت می شود.

او گوید که هیچوقت به فکر تغییر مکان کارگاه نبوده است. چرا که با هدف ایجاد اشتغال برای زنان آبرومندی که نیاز مالی دارند تاسیس شده است. به گفته ی خود ایشان کارگاه مرکزی قلب کارشان به حساب می آید.

او پوشاک تولید شده را به بهترین بیمارستان های مشهد و سایر استان ها می فرستد و داشتن حجم بالای فروشش را کیفیت بالا، ارسال به موقع و خوش قولی می داند. بیشترین حجم کاری که او در یک ماه داشته است، تولید ۲۰ هزار دست پوشاک بیمارستان و فرم مدارس بوده که پیشرفتی چشمگیر و بی نظیر در کار می باشد.

 زهره صداقت و هنرهای او

در بیوگرافی زهره صداقت جا دارد هنرهای فوق العاده ی او را یکجا بیان کنیم. او طراح لباس، مدیر تولیدی پوشاک، کسی که همه ی استاندارد های تولیدی را دریافت کرده،  بازاریابی محصولات تولیدی را خود او انجام می دهد و همه ی دوره های مدیریتی را گذرانده است. با این حال نیز در زندگی شخصی اش دچار هیچ مشکلی نشده است و به همه ی امور زندگی شخصی اش نیز رسیدگی می کند.

او در مورد مدیریت زندگی شخصی اش چنین می گوید: “هر روز که از ۷ صبح در کارگاه  های خیاطی مشغول به کار می شوم، ظهر خود را به خانه می رسانم و پس از اندکی استراحت کارهای خانه را انجام می دهم و پس از گذشت ۲ ساعت به محل کار بر می گردم و تا ۱۰ شب آن جا می مانم”.

دو فرزند دختر و پسر دارد که آن ها نیز با مادرشان با وجود فعالیت های دیگر، شریک شده اند و او را در انجام کارها همراهی می کنند.

 بیوگرافی زهره صداقت و اهداف او

در بیوگرافی زهره صداقت بر اساس بیانات خود ایشان، هدف از راه اندازی این کسب و کار چنین آمده است: او می گوید بر خلاف اینکه تاسیس کارگاه های خیاطی اسم و رسم خوبی را برای فرد تاسیس کننده به جای می گذارد. اما من با هدفی غیر از این در این زمینه شروع به فعالیت کردم.

زهره صداقت در ادامه می گوید زنانی در جامعه وجود دارند که نیاز شدید مالی دارند ولی حق بیرون رفتن از خانه را نیز ندارند، از آن طرف اگر من یک کارخانه ی تولیدی به راه می انداختم فقط افرادی برای استخدام مراجعه می کردند که آزادانه می توانستند در اجتماع باشند و حتی هزینه ی رفت و آمد خود را به محل کارشان را پرداخت کنند. اما من با وجود سختی های فراوان کار هیچ هدفی جز ایجاد اشتغال برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست نداشته ام. آن ها به راحتی می توانند در منزل کار انجام دهند و با استفاده از درآمد به دست آمده مشکلاتشان را رفع کنند. او بیان می دارد که زنانی که در مجموعه او مشغول به فعالیت هستند، نه تنها اوضاع اقتصادی خوبی پیدا می کنند، بلکه در کنار آن از آسیب های اجتماعی بسیاری در امان می مانند.

زهره صداقت مدیریت کارگاه مرکزی را به دخترش سپرده است و هر روز کیلومتر ها را طی می کند تا برش ها و کارهای انجام شده در کارگاه مرکزی را بررسی کند. در ادامه با افتخارات این بانوی بزرگ در کارنامه کاری او در بیوگرافی زهره صداقت آشنا شوید.

افتخارات زهره صداقت

    دریافت ۸ عنوان کارآفرین برتر و نمونه در مشهد و استان خراسان رضوی

    دریافت عنوان کارآفرین ملی در کل کشور

    دریافت عنوان بانوی اول کشوری در رشته نساجی و پوشاک

    دریافت مدال طلای کارآفرینی در سال ۱۳۹۴ از دفتر ریاست جمهوری

در کارهای نیکوکارانه شرکت کنیم

چه زیباست وقتی می بینیم کسی به خاطر دیگران گامی برمی دارد و خود نیز از آن سود می برد. این قانونی جهانی است. به قول معروف از هر دست که ببخشی، از همان دست دریافت خواهید کرد. کمک به دیگران از طرق مختلف امکان پذیر است. کسی با قدمی که برای کمک به بی نوایی بر می دارد،  یکی با قلمی که از حق مظلومی دفاع می کند و کسی که دارا و توانگر است و از مالش به دیگران می بخشد، همه نیکوکارند. ما نیز میتوانیم توانمندی خویش را بشناسیم و با استفاده از آن گره ای از کار دردمندی بگشاییم. یقیناً نتیجه نیک این کار به خود ما باز خواهد گشت. برای مشاده دیگر مقالات بیوگرافی می توانید به بخش زندگینامه افراد موفق در سایت گرداب چذب مراجعه کنید.