تلفن همراه شما، چاه نفت کسب وکار شماست (مصطفی یحیایی)

تلفن همراه شما، چاه نفت کسب وکار شماست (مصطفی یحیایی)
مرداد 8, 1399
355 بازدید

در دنیای امروز تلفن همراه جزئی جدا ناپذیر از زندگی انسان ها شده و کمتر کسی را می توان یافت که مجهز به گوشی هوشمند نباشد. از کوچکترین فرد خانواده تا کهنسال ترین، همه از خدمات تلفن همراه خود بهره می گیرند. اما در این بین افراد به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول […]

در دنیای امروز تلفن همراه جزئی جدا ناپذیر از زندگی انسان ها شده و کمتر کسی را می توان یافت که مجهز به گوشی هوشمند نباشد. از کوچکترین فرد خانواده تا کهنسال ترین، همه از خدمات تلفن همراه خود بهره می گیرند. اما در این بین افراد به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول تنها برای خرید تلفن همراهشان هزینه می کنند و دسته دوم همان تلفن همراهشان را که برایش هزینه کرده اند تبدیل به یک منبع درآمد برای خود می کنند. ساده تر بگویم گروه اول که مدام دغدغه ی خرید آخرین و پیشرفته ترین مدل گوشی های هوشمند را دارند، تلفن همراه به مثابه یک سیاه چال می ماند که کلیه ی درآمد و پس اندازهایشان آن ها را می بلعد. از خرید لوازم جانبی و بازی های پولی  گرفته تا هزینه اینترنت و وی پی ان و خدمات جانبی اپراتورها و مهم تر از همه، خرید کالاها و نرم افزارهای لازم و بی مصرف، که به اصطلاح همگی چیزی جز پول هدردادن نیستند.

اما دقیقا دسته ی دوم در همین تلفن همراه بدنبال کسب درآمدند و البته یکی از مهم ترین هدف های آنها، همان افراد دسته اول اند. تلفن همراهی که همیشه و همه جا در دسترس است و دیگر اکنون مثل عضوی از اعضای بدنمان شده است. کسب درآمد با آن محدودیت مکانی ندارد و حتی در منزل و یا هر جای دیگر می توان کسب و کار را مدیریت کرد و به ثروت سازی پرداخت و البته یک فاکتور منحصر به فرد نیز داراست. چرا که  برای شروع هر کسب و کاری سرمایه اولیه لازم و ضرورری است. اما کسب و کار های موبایلی از معدود کسب و کار هایی است که معمولا به سرمایه اولیه یا نیاز ندارند، یا به سرمایه بسیار کمی نیاز دارد. در این سبک از کسب و کارها نه جنسیت مطرح است و نه سن و سال. فرقی نمی کند شما مرد هستید یا زن، پیر یا جوان، بیکار یا شاغل. کسب و کار های که با تلفن همراهتان امکان پذیر است، برای همه می تواند وجود داشته باشد و راه و روش های آن به قدری متنوع است که هر کسی با حداقل توانایی می تواند کسب و کار خود را راه اندازی کند.

هر کسی توانایی های خاص خودش را دارد و به سبک خودش می تواند این ابزار جادویی را تبدیل به وسیله ای برای کسب درآمد خود نماید. عده ای در فروش و بازاریابی و عده ای در آموزش و عده ای در بحث اینفلوئنسر مارکتینگ وارد می شوند. اما اکنون استارت آپ هایی که در حوزه ی کسب و کار با تلفن همراه در تمام دنیا صورت می پذیرد بسیار فراگیر و پرطرفدار است. عده ای به تولید محتوا، فیلم و پادکست در فضای مجازی می پردازند.  یکی از عالی ترین روش های درآمدزایی با تلفن همراه فعالیت در زمینه مد، مدلینگ و لباس است. بازار کار این ایده بسیار داغ است و به سرعت جوابگو خواهد بود. مخاطبین این حیطه ی کاری بسیار زیاد و دست به جیب هستند. فروش لباس، کیف و کفش و … می تواند بسیار درآمدزا باشد. البته با شرایط حال حاضر و شیوع بیماری کرونا که افراد بیشتر از خریدهای مجازی استقبال می کنند، این حوزه از پتانسیل بسیار بالایی برای کسب درآمد برخوردار است.

مشاغلی که برای راه اندازیشان تنها به یک تلفن همراه نیاز دارد، به خوبی نشان می دهند که برای پول در آوردن اصلا لازم نیست کارخانه دار یا تاجر باشید. فروش، خدمات و آموزش دکوراسیون داخلی، فروش ملزومات پزشکی، توصیه ها پزشکی و سلامتی و حتی فروش صنایع دستی و محصولات خاص و خوراکی های شهر و یا روستایتان همگی می تواند راهی برای کسب درآمد از تلفن همراهتان باشد. اگر کمی حرفه ای تر باشید، برنامه نویسی و توسعه‌ اپلیکیشن‌ های کاربردی برای شرکت‌ ها، سازمان ‌های دولتی و غیر دولتی و تولید اپلیکیشن‌ های تحت وب، می تواند یکی از پردرآمدترین ها باشد. در ایران، شرکت‌های کوچک و بزرگ و ارائه کنندگان خدمات گوناگون، به این مهم پی برده اند که بدون وب سایت یا حتی یک اپلیکیشن موبایل، در تبلیغ کسب و کار و فروش محصولات ‌شان توفیق زیادی نخواهند داشت. پس اگر عاشق فناوری هستید و انگیزه ی کافی را نیز در این جهت دارایید، هرچه زودتر دست به کار شوید.

تمامی این موارد نمونه هایی از کسب و کارهای نوپا و خلاقانه است که افراد می توانند بدون صرف وقت زیاد با کمی دقت و حوصله صاحب درآمد شوند و در نهایت دریابید که تلفن همراه، همین وسیله به ظاهر ساده ولی کاربردی، می تواند چاه نفت کسب وکار شما باشد.

مصطفی یحیایی

 

 

 

برچسب‌ها:, , ,