با “سئو” کسب و کارتان را متحول کنید(دکترحوریه یحیایی)

با “سئو” کسب و کارتان را متحول کنید(دکترحوریه یحیایی)
بهمن 26, 1399
165 بازدید

این روزها تمام فعالیت های کارآفرینانه به دنبال یک هدف اند و آن چیزی نیست به جز جذب مشتری. مشتریانی که نقش اصلی را در اوج گیری استارت آپ های نوپا و فعالیت های کارآفرینانه ایفا می نمایند. تبلیغات نیز بسیار پر هزینه و زمان بر است. اما در عمل هیچ راهی جز تبلیغات محصولات […]

این روزها تمام فعالیت های کارآفرینانه به دنبال یک هدف اند و آن چیزی نیست به جز جذب مشتری. مشتریانی که نقش اصلی را در اوج گیری استارت آپ های نوپا و فعالیت های کارآفرینانه ایفا می نمایند. تبلیغات نیز بسیار پر هزینه و زمان بر است. اما در عمل هیچ راهی جز تبلیغات محصولات و خدمات شما برای دیده شدن وجود ندارد و بازاریابی از مهم ترین مواردی است که هر سازمانی برای ادامه حیاتش به آن نیاز دارد. بالطبع  بازاریابی آنلاین هم به هیچ وجه از این قاعده مثتثنی نیست و می تواند خیلی بیشتر از بازاریابی سنتی به پیشرفت کسب و کارتان کمک کند. بنابراین به خوبی به این مهم واقفید که  یکی از اصلی ترین دلایلی که وب سایت خود را راه اندازی کرده اید، افزایش مشتری است. وجود یک وب سایت برای یک کسب و کار از نان شب واجب تر است. چرا که آمارها نشان می دهد که رشد کسب و کارهایی که دارای وب سایت هستند، چندین برابر سریع تر از مشاغلی که وب سایت ندارند. حال که دارای یک وب سایت هستید، باید گام مهم تری را بردارید: باید با بهینه سازی وب سایت تان به دنبال ارتقای رتبه ی خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو باشید. چرا که بازدیدهای هدفمندتر و جذب مشتریان بیشتر منجر می‌شود. اینجاست که سئو می تواند به شما در ایجاد وب سایت بهتر و کاربر پسند تر کمک می‌کند. سئو یکی از اثربخش ترین کانال های بازاریابی در دنیای امروز است و می تواند شرایط کسب و کار را برای استارت آپ های کوچکی که بودجه ی تبلیغاتی زیادی ندارند را تسهیل نماید.

اگر بخواهیم به صورت ساده ‌تر توضیح بدهیم. فرض کنید شما برای فروشگاه یا دفتر کارتان، طراحی بی‌نظیر و بی‌نقص داشته اید و هزینه ی هنگفتی را با بالاترین کیفیت خدمات و محصولات فراهم نموده اید. اما تا زمانی که شرایط کسب و کارتان را به مشتریانتان معرفی نکنید، کسی جز شما و اطرافیانتان از آن مطلع نخواهد بود. سئو و بهینه سازی وظیفه ‌ی معرفی مستمر کسب و کار شما در موتورهای جستجو را ایفا می کند.

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، برگرفته از ترجمه لغوی آن Search Engine Optimization است، به معنای “بهینه سازی برای موتورهای جستجو” . بهینه سازی موتورهای جستجو، در واقع به مجموعه ای ازتاکتیک‌ها و دستورالعمل‌ها گفته می‌شود که با بکارگیری آن می توان، جایگاه سایت مورد نظر را در موتورهای جستجو بالاخص گوگل و افزایش بازدید سایت و هدایت ترافیک را بیشتر کرد.  کسب و کار شما در دنیای امروز که فضای دیجیتال نقش بارزی در دنیای حقیقی دارد، به سئو نیازی فراتر از تصورات شما خواهد داشت.  جادوی اینترنت و سئو را هرگز نادیده نگیرید. رتبه ی بالای سایت شما در موتورهای جستجو به مثابه این است که کسب و کارتان به مدت 24 ساعت شبانه روز، 7 روز در هفته باز باشد. شما می‌توانید با حضور در صفحه اول گوگل و جذب ترافیک از طریق آن، یک فروشگاه شبانه روزی داشته باشید. توجه داشته باشید که داشتن یک ترافیک روبه رشد مزیت بزرگی برای کسب وکارهاست. این به این معنا نیست که هربازدید 100% منجر به فروش محصولات یا خدمات شما خواهد شد. اما با ارائه یک فضای مناسب محتوایی می توانید بطور قابل توجهی فروش تان را افزایش دهید.

حتی در شرایط اقتصادی کنونی که کرونا بخش عظیمی از اقتصاد دنیا را فلج کرده است و اغلب کسب و کارها به دنبال راهی برای ادامه فعالیت هایشان را به صورت دورکاری و در خانه هستند. می بینیم که کسب و کارهای آنلاین نه تنها براحتی بحران کرونا را پشت سر نهاده اند، بلکه به سودهی بی نظیری نیز رسیده اند. دورکاری بالاخص برای سئوکارها پدیده ی نا آشنایی نیست. چرا که اکثر سئوکارها در دورانی از زندگی شان دورکاری را تجربه کرده اند.

اما چرا به یک سئو کار حرفه ای نیازمندیم؟ کاربران اکثر سایت ها نیازهای خود را از طریق موتورهای جستجو ، پیدا می کنند و به ندرت پیش بیاید مستقیما آدرس سایت مقصد را وارد کنند . پس چه بهتر که سایت شما نیز جزء سایت های اول یک موتور جستجو باشد و البته هر چقدر سایت شما بهینه سازی  و سئو شده باشد و در رتبه های بالا دست پیدا کرده باشد ، نه تنها اعتماد بیشتری به مشتریان شما و بازدید کنندگان تان منتقل می کند، بلکه شانس انتخاب شما برای ارائه خدمات از سمت مشتریان به شدت بالا خواهد بود و در نتیجه تجربه ی کاری بهتری برای شما خواهد بود. این روش نه تنها از سایر روش های بازاریابی ارزان تر خواهد بود، بلکه خود یک استراتژیک بلند مدت برای کسب و کار شماست، یک سرمایه گذاری بلند مدت که بتوانید در کلمه هایی که مربوط به شغل شما است، در سال های آینده ی فعالیت تان، اولین باشید . براساس مطالعات انجام گرفته توسط مجله  Search Engine، نرخ  موفقیت و انعقاد قرارداد در مواردی که از طریق سئو به کسب و کار شما جذب شده اند ۱۴.۶ درصد است، درحالی که خروجی موفق دیگر روش ها (مانند ایمیل مستقیم، تبلیغات چاپی و …) ۱.۷درصد است.

بنابراین بهره‌ گیری از سئو و بهینه سازی سایتی حرفه ‌ای، به شما امکان پیشرفت سریع در حوزه فعالیت ‌تان را خواهد داد و کسب و کارتان را به سرعت در جایگاه های صفحه اول گوگل قرار خواهد داد. به یاد داشته باشید، بهره گیری هر چه بیشتر فوت و فن های کسب و کار به شما کمک بسزایی خواهد کرد. شاید بی رقیب نباشید، اما قطعا می‌توانید بهترین باشید!

دکترحوریه یحیایی