تبلیغات پولساز (مهندس امین رشیدی)

تبلیغات پولساز (مهندس امین رشیدی)
مرداد 8, 1399
493 بازدید

همه‌ ی ما بارها و بارها در سایت های مختلف و به طور کل در هر بستری که وابسته به اینترنت باشد، یا به بیان ساده تر باید در آن آنلاین باشیم، تعداد بسیاری تبلیغ در موضوعات مختلف را به طور خواسته یا ناخواسته می‌بینیم و بارها در این فضاها از کلیک کردن به منظور […]

همه‌ ی ما بارها و بارها در سایت های مختلف و به طور کل در هر بستری که وابسته به اینترنت باشد، یا به بیان ساده تر باید در آن آنلاین باشیم، تعداد بسیاری تبلیغ در موضوعات مختلف را به طور خواسته یا ناخواسته می‌بینیم و بارها در این فضاها از کلیک کردن به منظور بستن یا باز کردن تبلیغ یا سایتی می‌پردازیم .تبلیغات کلیکی از جمله مدل های متفاوت تبلیغات آنلاین است، که با توجه به افزایش استفاده از اینترنت و تلفن های هوشمند، یکی از موثر ترین روش های تبلیغاتی محسوب می شود، که در سال های اخیر از اقبال زیادی بین کاربران وب و مدیران سایت ها برخوردار شده است تا جایی که امروزه محبوب ترین نوع تبلیغات اینترنتی شناخته شده است.

تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click به معنی ( پرداخت در ازای کلیک) نام مدلی از تبلیغات اینترنتی است که در آن بازدید کنندگان تبلیغات به وب سایت، اپلیکیشن تلفن های همراه و یا هر رسانه ی دیگر هدایت می شوند و تبلیغ دهنده بر اساس تعداد کلیک ها و مراجعه به رسانه خود، به نمایش دهنده هزینه ی تبلیغات را پرداخت می کند. نمایش دهنده و آژانس بر اساس IP بازدیدکنندگان و با استفاده از اسکریپت ها و نرم افزارهای تحت وب کلیک ها را شمارش می کنند. این سبک از تبلیغات در کشاندن بازدیدکننده و مخاطب به وب سایت ها بسیار کارآمد است و در نهایت می توان آن ها را به مشتری دائمی تبدیل کرد. در مقایسه با تبلیغات سنتی که در بسیاری از موارد تاثیر گذاریشان مورد ابهام است، تبلیغات کلیکی راه بسیار مناسب تری برای بدست آوردن ترافیک هدفمند است. چرا که این نوع از تبلیغات نسبت به تبلیغات بنری ثابت یا آفلاین (بیلبورد و …) هدفمندتر هستند و هدفمندی یکی از ابزارهای قدرتمند اثربخشی است.

این سبک و سیاق از تبلیغات اینترنتی به شما امکان می دهد در حجم وسیعی محصول و برند خود را در دید مخاطبین قرار دهید. در واقع در تبلیغات کلیکی بازدید از تبلیغات شما رایگان است و شما مبلغی را بابت دیده شدن توسط کاربران پرداخت نمی کنید و در صورت کلیک بر روی تبلیغ به ازای هر کلیک مبلغی را پرداخت می نمایید. در واقع این روش به شما کمک می کند حتی بدون پرداخت نیز دیده و شناخته شوید. همچنین بررسی ها نشان می دهد که دراین روش تبلیغات، مرتبط بودن محتوای آن ها با برنامه ای که در آن نشر می شود، تاثیرگذاری خوبی برای بازاریابی برند شما خواهد داشت. از اینرو تبلیغات کلیکی تمام مزایایی از قبیل معرفی محصول، افزایش فروش و آگاهی از برند را به همراه خواهد داشت.

از دیگر مزایای این مدل تبلیغاتی تنظیم زمان و تنظیم موقعیت مکانی است. یعنی این امکان وجود دارد که شما تبلیغات خود را در ساعات خاصی از شبانه روز فعال نمایید و امکان تعیین موقعیت مکانی برای نمایش تبلیغ در شهر و یا استانی خاص را نیز فراهم است. در تبلیغات کلیکی هدفمند حرکت می کنید یعنی به ازای افراد علاقه مند به تبلیغتان هزینه پرداخت می نمایید و می تواند در هزینه کرد خود منعطف عمل نمایید. نتایج حاصل از تبلیغات کلیکی به خوبی قابل اندازه گیری و ارزیابی است. با پی بردن به آمار دقیق بازدیدکنندگان و ورودی سایت می توانید تصمیم گیری های کلان اقتصادی خود را در زمینه ی تبلیغات اینترنتی با دقت بیشتری اخذ نمایید.

بازاریابی از طریق تبلیغات کلیکی یکی از قدرتمند ترین ابزار بازاریابی است. اما بدون دانش کافی از آن، براحتی موجب هدر رفتن بودجه بازاریابی بدون بازگشت سرمایه خواهد شد. از اینرو باید به معایب و مضرات آن نیز توجه داشت. یکی از مهمترین مشکل تبلیغات کلیکی امکان وجود کلیک های جعلی است. این کلیک های غیرقانونی که کلاهبرداری نیز محسوب می شود توسط اشخاص، نرم افزارها و یا ربات ها که برای این کار طراحی شده اند انجام می پذیرد. بطورکلی راه های دور زدن آمار کلیک ها بسیار زیاد است و اگر این امر توسط شرکت های معتبر صورت نپذیرد هیچ تضمینی برای حقیقی بودن کلیک ها وجود ندارد. همچنین یکی از برگترین اشتباهاتی که افراد فعال در حوزه ی کسب و کار آنلاین و فروشگاه های اینترنتی انجام می دهند، انجام تبلیغات کلیکی و بازاریابی به صورت شخصی و انفرادی است. چرا که استفاده از تبلیغات PPC به داشتن هنر و دانش کافی در اجرای یک کمپین تبلیغاتی بستگی دارد.پس اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید، حتما باید به سراغ افراد حرفه ای در این زمینه بروید.

به این نکته نیز باید توجه کرد که با وجود اینکه تبلیغات کلیکی می تواند بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت شما هدایت کند، اما در واقع هیچ ضمانتی وجود ندارد که این بازدیدکنندگان تبدیل به مشتریان شما شوند. درباره ی مزایا و معایب تبلیغات کلیکی ساعت ها می توان صحبت نمود و صدها مزایا و معایب دیگر برای آن ذکر نمود. اما باید به این نکته اذعان داشت که آگاهی و دانش کافی در این زمینه و انجام آن در آژانس های تبلیغاتی معتبر می تواند این روش را به یکی از تاثیر گذارترین روش های تبلیغاتی و بازاریابی در کسب و کار شما مبدل سازد.

مهندس امین رشیدی

 

 

برچسب‌ها:, , , , ,